неділя, 19 березня 2017 р.

Пані Ліно, з Днем народження!

Сьогодні День народження видатної української письменниці Ліни Костенко. Пані Ліна (чомусь саме так хочеться її назвати, бо насамперед це красива тендітна жінка) належить до когорти поетів-шістдесятників, вона сучасний класик української літератури. Знайомі з дитинства з її творчістю ( чи не в кожному класі вивчають вірші Ліни Костенко), раді, що є сучасниками цієї великої людини. Її слова дуже влучні, часто безжально гострі і промовляють немовби до самого серця. Тому з вуст людей часто можна почути цитати з творів Ліни Костенко. Для багатьох вона є улюбленою поетесою. Моє захоплення творчістю пані Ліни почалось з університету. Саме її твори обирала для наукових досліджень, хоча дозволити собі купити книжку на той час не могла.У нагоді ставали бібліотеки та читальні зали. Зараз часто купую книжки як собі, так і дітям. Почесне місце на книжковій поличці займає збірка "Триста поезій", яку читаю-перечитую-вивчаю не лише я, а й діти. Дякуємо пані Ліні за те, що вона у нас є. Бо "...не було епохи для поетів, але були пети для епох".

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Чи знаєш ти Шевченка?

Сьогодні у нашій школі відбулась літературна гра-квест «Чи знаєш ти Шевченка?" для учнів 5 – 9 класів. Метою заходу було розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г. Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати в учнів уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності; розвивати творчі здібності дітей; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.
           До участі у грі долучилися учні 5 – 9 класів. Було сформовано 2 команди: «Діти України» (учні 8 класу) та «Шевченкознавці» ( учні 9 класу). Решта учасників були вболівальниками, які заробляли бали для улюбленої команди. Команди-учасники отримали маршрутні листи, у яких було вказано номери кабінетів у тій послідовності, у якій вони мали їх відвідати з метою отримання завдань. Складність полягала в тому, що номери кабінетів не збігаються з номерами класів, які там навчаються. У кожному кабінеті був вчитель, що видавав завдання та зараховував бали за правильні відповіді. У той час уболівальники активно шукали відповіді на заплутані запитання, що стосувалися життя і творчості Тараса Шевченка.

           Перемогу здобула команда «Шевченкознавці», котра швидше за суперників виконала усі завдання та заробила більшу кількість балів. Бажаємо подальших творчих успіхів нашим гравцям!

Вінок Кобзареві

Сьогодні ми долучилися до всеукраїнської акції «Вінок Кобзареві» і провели конкурс читців поезії Тараса Шевченка біля пам’ятника Шевченкові. Учні школи вивчили поезії, які ще не вивчали у школі, як от: «Розрита могила», «Заповіт», «Ну що б, здавалося, слова...», «Гомоніла Україна». Серед них балади «Лілея», «Тополя», уривок із балади «Причинна», поема «Сон (На панщині пшеницю жала)» і уривки із поем «Катерина» та «Кавказ», також уривок із послання «І мертвим, і живим…».

           Хотілося б відзначити учнів 9 класу, які дуже проникливо прочитали вивчені твори; ученицю 5 класу Галась Кароліну, котра вивчила «Лілею» та ученицю 7 класу Мацюк Діану, що прочитала напам’ять усю «Тополю».


четвер, 9 березня 2017 р.

Сторінками Кобзаря. Стежками Шевченка

Уклін Тобі, Тарасе, за Твої щирі труди.
Про Тебе рідний нарід ніколи не забуде.

           Сьогодні вся Україна вшановує пам'ять Великого Кобзаря. З цієї нагоди у нашій школі відбувся виховний захід «Сторінками Кобзаря. Стежками Шевченка».  Метою заходу було ознайомити учнів з життєписом  великого сина українського  народу – Т.Г.Шевченка. Виховувати  любов  і  повагу  до  спадщини, яку  нам  залишив  поет.  Вчити  дітей наслідувати  Т.Г.Шевченка  та  виконувати його  заповіти.  Діти пригадали найважливіші сторінки життя Тараса Григоровича, окремі з них було інсценізовано та проілюстровано рядками з Кобзаря. Роль малого Тараса Шевченка виконав учень 6 класу Покотило Володимир, а дорослого – учень 9 класу Яворський Максим. Дівчатка зі шкільного вокального ансамблю прикрасили свято своїм співом, допомогла їм у цьому вчитель музичного мистецтва Попковська А.Е. на святі була присутня сільський бібліотекар Чоп Г.Н., яка зробила книжкову виставку виставку «Наш Шевченко».